ציורי קיר על מבני תעשייה

ציורי קיר על מבני תעשייה

ביצוע ציורי קיר על מבנים תעשייתיים כגון מפעלים, חומות, מאגרי בטון ומתכת וקירות – מצריך התמחות מיוחדת ומעטים ציירי הקיר המסוגלים לבצע עבודות מהסוג הזה. כדי לבצע ציורי קיר לדוגמה על מבנים הנמצאים בגובה, יש לעבור התמחות מיוחדת בעבודה בגובה ולעבוד על פי כל כללי הבטיחות שהוגדרו הן על ידי משרד העבודה והן על ידי המפעל עצמו. ברב המפעלים יש צורך לעבור קורס בטיחות לפני תחילת העבודה ורק עם סיומו ניתן לקבל הסמכה לביצוע הפרויקט.

בנוסף, שיטת העבודה בביצוע ציורי קיר בתעשייה היא שונה לגמרי. מדובר בעבודה מורכבת הנעשית במספר שלבים ובחומרים מיוחדים המתאימים לתעשייה. ישנם קירות או משטחים המצריכים ניקוי חול על מנת להסיר מהם שאריות צבע ישן וחלודה, לחספס את פני השטח ולהכינו לצביעה.

בדרך כלל יש לבצע צביעה בצבע יסוד (“פריימר”) המכין את השטח לקליטת שכבות הצבע הבאות. בהמשך מתבצעת צביעת הרקע, אחר כך ביצוע ציורי קיר ולבסוף מתבצעת שכבה סופית שמטרתה להגן על הצבע לאורך שנים רבות.

אנו משתדלים מאד לבצע את רב הפרויקטים שלנו עם צבעים ידידותיים לסביבה כגון מ.ד. של טמבור ואחרים, אך לעיתים יש צורך “בתותחים הכבדים” כגון צבעים אפוקסיים ופוליאוריתניים.

אם הקיר לדוגמה מחוספס או בוצע עליו שפריץ ישן, זה יכול להכתיב את טכניקת הציור. קשה מאד לבצע ציורי קיר מדויקים על קירות מחוספסים ובמקרה כזה נבחר לדוגמה בביצוע ציורי קיר בסגנון נוף, או אבסטרקט שיתבצע באמצעות שבלונות ענק והתזת מספר שכבות בגוונים שונים שמהם מתקבלת לבסוף היצירה האומנותית.

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

סגור לתגובות