ציורי קיר לבתי ספר

ציורי קיר לבתי ספר

אומנות סביבתית בכלל וציורי קיר בפרט הופכים נפוצים יותר ויותר בתודעה הציבורית . ציורי קיר במרחב הציבורי אינם מחזה נדיר ולמעשה כמעט בכל עיר אפשר לראות מגוון ציורי קיר על מבנים ציבוריים כמו בתי ספר,גני ילדים, אולמות ,ספריות ציבוריות ועוד. ציורי קיר בבתי ספר נותנים ערך מוסף רב היות והתנועה במקומות אלו רבה, הרבה הורים וילדים עוברים בין כותלי בית ספר ולפיכך נהנים מציורי הקיר.

ציורי קיר בבתי ספר מהווים פיתרון מתבקש ורצוי, הן בתי ספר יסודיים והן חטיבות ביניים ותיכונים.

אילו סוגי קיר פופולאריים ניתן למצוא בבתי ספר בישראל כיום ומדוע מדובר בפיתרון טוב ומתבקש כל כך לקישוט סביבת מוסד הלימודים?

אסתטיקה, אומנות, גירוי הדמיון ויצירת אווירה נעימה – ציורי קיר בבתי ספר

בתי ספר רבים כבר בחרו לעטר קירות שונים בשטחם בציורי קיר מקצועיים ומושקעים ולהעזר בשירות של רוני גולדברג אומן ציורי הקיר. ניתן למצוא בישראל בתי ספר לא מעטים עם ציורי קיר מגוונים ומעניינים – ציורי נוף, ציורים של בעלי חיים וצומח, ציורים של ילדים ובני נוער בסיטואציות שונות (למשל – ציור המתאר ילדים במסגרת עיסוקם בספורט זה או אחר) ועוד.בחירת נושא הציור נתונה לרצונו של כל בית ספר ובית ספר בהתאם לערכים שעומדים באחורי הציור, או הסיפור שלו.
מדוע הופכים ציורי הקיר בבתי ספר לפופולאריים כל כך? הסיבות לכך רבות ומגוונות. נדמה כי אחת הסיבות הברורות והמתבקשות ביותר היא פשוט סיבה אסתטית – מנהלי בתי הספר מחפשים אחר דרכים יעילות, איכותיות וזולות יחסית להכניס אסתטיקה לשטח בית הספר, כך שיהיה נעים יותר לשהות בשטחו. ציורים אסתטיים ומושקעים משפיעים ישירות על האווירה השוררת באותו מוסד לימודים, והופכים אותה לנעימה ונינוחה יותר עבור התלמידים והמורים כאחד במקום להעזר עם חיפוי קירות דקורטיבי או בצביעה רגילה אפשר לטפח אומנות סביבתית.

סיבה טובה נוספת לפופולאריות של ציורי קיר לבתי ספר על פני יישום חיפויי קיר מן המוכן עשויה להיות הרצון לעודד את חוש היצירה של התלמידים. ציורי קיר הנעשים בעבודת יד מעניקים השראה לבני הנוער לפתח את הדימיון וליצור.
לסיכום, ציורי קיר בבתי ספר בארץ צוברים פופולאריות, ולא בכדי – מדובר בפיתרון אסתטי, פשוט ואיכותי להכניס מעט צבע ואסתטיקה לשטח מוסד הלימודים, ולעודד את הילדים ליצור בעצמם ולתת ביטוי לפן האומנותי שבהם.

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

סגור לתגובות