שחזור פסל המפלצת בירושלים

פסל המפלצת (“הגולם”) הוא אחד ממוקדי התיירות הידועים ביותר בירושלים. הפסל ממוקם בגן רבינוביץ’ ונוצר על ידי האמנית הצרפתיה ניקי דה סן פאל (29 באוקטובר 1930 – 21 במאי 2002) אשר היתה פסלת, ציירת ומפיקת סרטים.

בין פסליה: “הגולם” בגן רבינוביץ’ (המוכר כ”גן המפלצת”) וגן הפסלים “תיבת נח” בגן החיות התנ”כי בשיתוף פעולה עם האדריכל השווייצרי מריו בוטה.

לא כולם יודעים זאת, אך הפסל מסמל פמיניזם וקידמה. הפסל הענק נוצר בדמות אישה, כאשר הגודל מרמז על העוצמה הנשית. בתוך הפסל, העשוי מבטון חלל גדול המסמל את הרחם ומפי הפסל כלפי מטה יוצאות מגלשות ענק המסמלות לידה.

פרויקט צביעת הפסל הוא חלק מפרויקט שלם של שיקום הגן וסביבתו. בסיוע מוזיאון ישראל ומאחר והפסל הוא יצירה אומנותית לכל דבר, מיצב שנוצר על ידי האמנית מבטון יצוק, בשנים 1971-1972, היה אך ראוי לשמר אותו באופן שיהיה זהה למקור.

באופן טבעי נקרא לדגל אמן אבסטרקט מוותיקי אמני האבסטרקט בישראל, הצייר והפסל רוני גולדברג.

מדובר בפרויקט מאתגר במיוחד עקב גובהו של הפסל (כ 9 מ’) והקושי בנגישות לכל אזוריו. הפרויקט בוצע עם במת הרמה של חברת אמיר מנופים וצבעים אקריליים ואפוקסיים המתאפיינים בעמידות גבוהה לאורך זמן.

כפי שניתן להתרשם מהסרטון התהליך בוצע בדרך המכבדת את האמנית והיצירה המקורית ושחזור הצביעה נעשה בקפדנות רבה ובהתאמה לגון המדויק של הצבעים המקוריים.

 

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook