לבן זה החום החדש – צביעת רהיטים ישנים חלק שני

לבן זה החום החדש – צביעת רהיטים ישנים חלק שני

אופנת ה”בוהו שיק” גולשת גם לתחום צביעת הרהיטים והיום, למזלנו, צביעת רהיטים ישנים אינה מצריכה מיומנויות מיוחדות. נהפוך הוא, ככל שהצביעה גסה ובלתי אחידה כך הרהיט נראה יותר “קוּל” ומעניין. לכן, כל מה שצריך להצטייד בו הוא סבלנות וזמן!

אם הרהיט שלכם, כמו השידה שצבענו, מצופה בלכה, כדאי מאד לשייף ולהסיר את הלכה כדי שהצבע ייתפש. מאחר ואנחנו תמיד מחפשים פתרונות טכנולוגיים כדי לתת לכם טיפים טובים שיקלו עליכם את החיים, הפעם בחרנו בשואב האבק “קירבי” לצורך שיוף העץ. לא ברור אם לקוחות קירבי מודעים לכך, אבל ביחד עם המפלצת שנקראת “שואב אבק” מגיעה גם חבילה ענקית של אביזרים וביניהם אביזר לשיוף.

מדהים לראות איך זה עובד! בשניות הוסרה השכבה העליונה של הלכה והשידה העתיקה עמדה חשופה וביישנית תוך שהיא מצפה לעטות מעטה לובן אוורירי. הכנו לכם כאן סרטון שמראה איך להשתמש בקירבי לשיוף עץ. אבל גם אם אין לכם קירבי, פשוט נייר זכוכית או לרכוש משייפת המחירים לא יקרים ויש הרבה מבצעים בשוק.

אם לא בא לכם להתחיל לשייף – כדאי שתכירו חומר שנקרא “פריימר” – מדובר בשכבת יסוד לצבע שנצמדת אל המשטח המטופל (עץ, מתכת, בטון וכו’) מקשרת ומחזקת את שכבת הצבע הבאה כך שהיא לא תתקלף. אנחנו למעשה מקפידים לבצע צבע יסוד פריימר על כל משטח שאנחנו צובעים.

סרטון המתאר את כל תהליך צביעת השידה העתיקה

אם הפרזול של הרהיט הוא בעל מראה אותנטי ומעניין – הסירו אותו לפני הצביעה, תנו לא טאץ’ של זהב או ברונזה והחזירו חזרה. ראינו גם רהיטים שהפרזול אף הוא עבר “וויש” של צבע מבלי להסירו כלל וגם זה נראה מלא חן ויופי.

כדאי מאד להדגיש את הרהיט המחודש והמעוצב שלנו עם רקע מתאים שידגיש את יופיו. כאן בחרנו בצבע שוקולד חלב שגיוונו לבד. אל תחששו לנסות, גוונו בעצמכם ונסו על הקיר במספר מקומות. זכרו כי הצבע נעשה כהה יותר לאחר הייבוש ולכן עדיף תמיד להתחיל מגוון יותר בהיר ממה שאתם רואים בפח הצבע.

אביזרים משלימים יתנו יופי לפינה המיוחדת הזו וישדרגו אותה משמעותית. בפרויקט הזה החלטנו מראש שזה הולך להיות “קיר המשפחה” שלנו. מאחר ובענייני חיסכון עסקינן קפצנו אל חנות “מקס סטוק” הקרובה ומצאנו מסגרות יפהפיות בצבע שמנת צבועות בטכניקת “צבע פצוע” – תוך שיוף הקצוות והדגשתם לאחר הצביעה.

במדפסת הביתית הדפסנו על נייר צילום מאט את תמונות בני המשפחה בשחור לבן ו- ווואלה! הפרויקט הסתיים.

מה דעתכם?

 

 

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

עדיין אין תגובות

השאירו תגובה