צביעת ארונות מטבח – הדרך הפשוטה לשדרוג ארונות מטבח

צביעת ארונות מטבח – שדרוג מדהים בכוחות עצמכם!

צביעה אומנותית משולבת בציור עדין יכולה להוות חלופה יפה וזולה לשדרוג ארונות מכל סוג.

אצל רובנו החיים מתנהלים למעשה במטבח. בתקופה האחרונה ועם פריחת תוכניות הריאליטי בטלוויזיה

צביעת ארונות מטבח

העוסקות בבישול מכל הסוגים, המטבח הפרטי שלנו הופך למעבדת ניסיונות לכל דבר.

עם כל הפעילות היצירתית המתבצעת בו, ארונות המטבח שלכם יכולים בקלות לקבל “יצירות אבסטרקטיות” בדמות נתזי שמן, כתמי קטשופ, רטבים, קפה, סירופים למיניהם ועוד. כל אלה הם כתמים על הארונות שלמעשה הורסים את המראה שלהם. בגלל שלארונות המטבח תפקיד כל כך דומיננטי בעיצוב המטבח ולעתים גם הבית כולו, הרי שארונות לא אסטתיים ומלוכלכים משפיעים על המראה של כל הבית.

אפשר לנקות כמובן, שוב ושוב עם חומרים חזקים אבל מי באמת יכול להתמודד עם כתמי יין, קפה, מיץ רימונים וכל המוצרים הטבעיים האלה שהם למעשה פיגמנטים שחזקים יותר מכל חומר כימי.

כך שבסופו של דבר אנחנו נשארים עם ארונות שנראים בלויים ומלוכלכים. אפשר כמובן להחליף את ארונות המטבח, אך מדובר בפרויקט יקר מאד ולכן כדאי לשקול צביעת ארונות מטבח במקום החלפתם. החלטה זו יכולה לחסוך לך כסף רב אך גם לספק לך מוקד אסטטי מעניין ואומנותי בבית.

הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לך במידה ותחליט ללכת על פרויקט צביעת ארונות מטבח.

ראשית, עליך להחליט אם אתה יכול לעשות את העבודה בעצמך או האם תפנה למישהו מקצועי.  צביעת ארונות המטבח יכול להפוך לחוויה משפחתית שנהנים לבצע ביחד. לעומת זאת, צביעה אומנותית וציור על גבי ארונות הם כבר עניין לבעלי כישרון או לאנשי מקצוע המומחים בתחום.

יש לשייף את הארונות באופן מלא ולנקות אותם היטב לפני שמתחילים עם הצביעה. כל אלמנטים זרים כמו צבע ישן, כתם שמן או אבק יכולים לגרום לצבע להתקלף בהמשך.

בחרו את הצבע שלכם בזהירות. מומלץ להתאים את צבע ארונות המטבח שלך לצבע הקירות. הם לא חייבים להיות באותו צבע אך כדאי שתהיה התאמה ביניהם.

יש לוודא כי אם מדובר בארונות עץ כדאי לעשות שימוש בצבעים המתאימים לעץ. כמו כן אם הארון כבר צבוע בצבע כהה, עדיף ללכת על הכיוון הזה ולבחור בצבע כהה.  לעומת זאת אם ארונותיכם צבועים בצבע בהיר ניתן לבצע עליהם כל צבע שרוצים.

טיפ נוסף כאשר מחליטים על גוון הצבע כדאי להתחשב בגודל המטבח ובשטח שתופסים בו הארונות. צבעים בהירים יגרמו למטבח שלך להראות גדול ומאוורר יותר בעוד צבעים כהים יגרמו לחדר להראות קטן יותר. כך שאם יש לכם מטבח קטן בחרו בגוונים בהירים.

הימנע מלקנות צבעים זולים. צבע זול אינו מחזיק מעמד זמן רב ובסופו של דבר יתקלף ותצטרך לבצע את העבודה שוב. עדיף להשתמש בצבע באיכות טובה שיחזיק מעמד שנים רבות.

לאחר שתתנסה בצביעת ארונות המטבח תגלה כי אפשר לשפר את מראה המטבח מבלי להשקיע הון.  זכרו שהצבע הוא רק אחד מהאלמנטים שגורמים למטבח שלך להראות טוב יותר. כמו כן אל תצפו לניסים אם יש בעיות של תחזוקה, חלקים שבורים וכו’.

תוספת של ידיות מיוחדות לדלתות תיתן את הטאץ’ האחרון ותיתן למטבח שלכם מראה מיוחד ועדכני.

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook