ציורי קיר למפעלים

ציורי קיר למפעלים

יותר ויותר מפעלים ומוסדות ציבור מעדיפים לעטר את קירות וגדרות המבנה שלהם בציורי קיר מקצועיים ומושקעים. גם במפעלים וחברות מסחריות רבות ניתן למצוא כיום ביקוש הולך וגובר לציורי קיר אסתטיים, כל מפעל וסגנון הציור המתאים עבורו.

ציורי קיר למפעלים אינו מסתכם בציור עצמו אלא כולל שיקום הקיר שלרוב אינו חלק ונקי אלא בד”כ דורש שיקום – טיפול בחלודה ,סדקים בקירות ,התקלפות צבע ועוד. למעשה העבודה הנדרשת במקרים של ציורי קיר למפעלים היא עבודת קונסטרוקציה כשלעיתים כוללת טיפוס לגובה, הקמת פיגומים מיוחדים וקצב עבודה של צוות עובדים וכמובן יכולת אומנותית של אמן ציורי קיר.

להפוך את מקום העבודה לנעים ונינוח יותר – כל מפעל וציור הקיר המתאים לו

סביבת העבודה במפעלים הולכת ומשתנה באופן מהותי עם מודעות הולכת וגוברת לאיכות הסביבה ,מודעות ירוקה הבאה לידי ביטוי בתהליכי היצור, בחומרים וגם באסטטיקה החיצונית של המפעל.

ציורי קיר במפעלים אינם משדרים רק אומנות אלא קונספט שלם ש איכות הסביבה.

בעוד לפני מאה או מאתיים שנים מפעלים היו לרוב מבנים גדולים, אפורים ופונקציונאליים לחלוטין, בעשורים האחרונים חלחלה בקרב הדרג הניהולי התובנה כי סביבת עבודה נעימה ומעניינת יחסית היא דבר רצוי עבור כולם – עבור הפועלים עצמם בכל הדרגים השונים ועבור הארגון כולו המרוויח מכך שהעובדים בו מרוצים יותר (ולכן פרודוקטיביים ויעילים יותר) בסביבת עבודה נעימה ותומכת.
ציורי הקיר המאפיינים מפעלים וסביבות עבודה כיום משתנים בפרטים ובסגנון הציור בהתאם לאופי המפעל או מקום העבודה הספציפי, כמו גם בהתאם לטעמם האומנותי של מנהלי/בעלי המפעל, או הציירים המקצועיים היוצרים את הציור בעצמם.

נניח ואנו מעוניינים לקשט כמה מקירות המפעל בו אנו עובדים (או אותו אנו מנהלים) – מהו סגנון ציורי הקיר המתאים עבורנו? ובכן, במפעלים רבים ניתן למצוא ציורי קיר המתארים סיטואציות או תהליכים מסוימים מהתחום בו עוסק מפעל זה. ברבים אחרים ניתן למצוא ציורים אשר תוכנם אינו בהכרח לקוח מתחום העיסוק של אותו מפעל, אלא מתארים תמונות הנעימות לעיניהם של מרבית האנשים – ציורים של נוף ירוק פסטוראלי, ציור של הים או יערות ירוקים, ציורים של בעלי חיים, שמיים עם עננים מרגיעים וכו’.

בעוד ניתן למצוא יותר ויותר ציורי קיר וצביעה אומנותית על קירות של בניינים, בתי ספר, מוסדות רפואיים ומבנים נוספים, תחום זה אינו נשאר מוגבל רק למקומות בהם מתבקש ביותר להציב ציור קיר אסתטי (דוגמת גן ילדים, חדר המתנה במרפאת ילדים וכד’).

לסיכום, ניתן לבחור בציורי קיר מסוגים רבים ושונים לעטר את קירות המפעל – בכל מקרה, במידה ומדובר בציורים מושקעים ואסתטיים הם צפויים להפוך את האווירה השוררת באותו חלל עבודה לנעימה ונינוחה יותר, וכך להפוך את דימוי המפעל לידידותי יותר לסביבה.

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

סגור לתגובות