ציורי קיר למרפאות

ציורי קיר למרפאות

תחום ציורי הקיר במרפאות הולך ותופס תאוצה ופופולאריות כאשר ביותר ויותר קופות חולים, בתי חולים ומרפאות ניתן למצוא ציורי קיר וצביעה אומנותית על קיר אחד או יותר מהמבנים הציבוריים. עבור מרפאות מהווים ציורי הקיר פיתרון מצוין להכנסה של מעט צבע ואווירה נעימה (מרגיעה או תוססת, כתלות באופי הציור) למקום אליו מגיעים אנשים רבים הסובלים מכאבים ובעיות בריאותיות שונות.

ערך טיפולי של ממש – צביעה אומנותית וציורי קיר למרפאות

היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של ציורי קיר למרפאות ומוסדות רפואיים שונים, היא כי מדובר בדרך אומנותית ובולטת לשנות את האווירה השוררת לרוב במקומות כאלו, ולהפוך אותה לקלילה, נעימה ומרגיעה יותר. אנשים רבים המגיעים למרפאה סובלים מבעיה רפואית ונמצאים ברמה מסוימת של מתח נפשי עקב כך. הניסיון להקל עליהם את השהות במרפאה ואת תהליך הטיפול הרפואי כולו על ידי הרגעה והפיכת הסביבה לנעימה ומעניינת יותר, הוא חלק משמעותי מהניסיון לסייע לאנשים להירפא ולהחלים.
מהם ציורי הקיר הנפוצים והמתבקשים עבור מרפאות ומוסדות רפואיים שונים? אין כמובן חוקים ברורים בתחום זה הנחשב לאומנות לכל דבר ועניין, אך ניתן להציג את ציורי הקיר הקיימים כבר במוסדות רפואיים רבים, ולהיווכח בפועל עד כמה הם תורמים לנראות המקום ולאווירה השוררת בו.

מרפאות רבות מעוטרות פשוט בסגנונות שונים של צביעה אומנותית על קירות – צבעים וצורות מופשטות שונות על קירות אשר אינם בהכרח מכילים אובייקטים מסוימים. במרפאות אחרות ניתן למצוא ציורי נוף (הרים, ים, שמיים, גבעות ירוקות וכד’), עיטורים המדמים צמחייה ירוקה, והרבה ציורים של בעלי חיים (פופולאריים במיוחד במרפאות ילדים או בחדרי המתנה בהם ממתינים לרוב הורים עם ילדים קטנים.
לסיכום, הן צביעה אומנותית מופשטת על קירות והן ציורי קיר מסוגים שונים תורמים המון לאווירה הנוצרת במרפאות שונות, הן בחדרי ההמתנה והן בחדרי הטיפול. מדובר בציורים וקישוטים בעלי ערך טיפולי של ממש – בכך שהם מסייעים ליצור אווירה נעימה יותר הם גם מסייעים למטופלים והחולים להרגיש טוב יותר.

 

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

סגור לתגובות