חוזרים אל הקלאס הישן והטוב

חוזרים אל הקלאס הישן והטוב

זוכרים את משחקי החצר שלנו? את הקלאס? ה”דודס”, משחקי הגולות? “מחניים”… איך היינו אוספים גירים צבעוניים (ולפעמים גם לוקחים בסתר מהמגירה של המורה) ומציירים ציורי רצפה שהפכו תוך שניה למשחקי קלאס סוערים ומלאים קולות צחוק והנאה…

מתי בפעם האחרונה ראיתם ילדים שמשחקים במשחקי חצר? מתי בפעם האחרונה ראיתם קבוצה של ילדים שעושה יחד פעילות גופנית שכל כולה הנאה וגיבוש חברתי ולא, אני לא מדבר על צילומי “סלפי”. הילדים של היום בקושי זזים ולכן אנחנו, ההורים, מתרוצצים בטירוף מחוג לחוג העיקר שהילדים יעסקו קצת בפעילות גופנית. משהו שפעם היה אלמנטרי וחלק מהיום יום שלנו עצמנו כילדים.

כולנו מרגישים ומתלוננים על כך שהדור הצעיר שקוע במחשבים ובסמרטפונים וזונח פעילויות פיזיות חשובות שתורמות מאד להתפתחות הילד. אז מה עושים כדי לגרום להם להתעורר ולהתחיל לזוז? פשוט להפוך את חצר בית הספר ובעיקר את הרצפה המלוכלכת והמוכתמת לעולם של משחקים שישאב את הילדים פנימה בדיוק כמו שאנחנו נשאבנו אל זה בילדותנו.

אז איך עושים את זה? קודם כל מחליטים! בבית הספר הזה בפרדס כץ המנהל החליט שבית הספר צריך להוות סביבה כיפית ומלאת הנאה והזמין אותנו לבצע ציורי רצפה – משחקי קלאס שפוזרו בכמה נקודות אסטרטגיות בחצר בית הספר. אני אומר לכם פשוט תענוג לראות את הילדים משחקים, קופצים, פורקים אנרגיות ונהנים מכל רגע.

חשוב ביותר לזכור כי ציורי רצפה עלולים להישחק במהירות. לכן יש לעבוד עם מערכות צבע אפוקסיות באופן מקצועי וכמובן לבצע ציפוי שימנע את שחיקת הציור וישאיר אותו חי ויפה למשך שנים רבות.

 

 

אהבתם? נשמח אם תשתפו...Email this to someonePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

סגור לתגובות